שינויים במבנה ליגה לנוער בעונת 2015/16
מבנה הליגה לנוער בעונת 2016
1. ליגה עילית. 2 מחוזות של 8 קבוצות עם משחקי הצלבה (3 יורדות). קצב מלא 90 דקות עם תוספת 30 שניות.
2. ליגה ארצית. 3 מחוזות של 8 קבוצות (3 עולות, 6 יורדות). קצב מלא 90 דקות עם תוספת 30 שניות.
3. ליגה מחוזית. חלוקה למחוזות לפי נתוני הרשמה (כ-6 קבוצות במחוז). 6 עולות. סדרי עלייה ומשחקי מבחן ייקבעו עם פרסום המחוזות ותכנית המשחקים. קצב חצי מהיר 50 דקות עם תוספת 10 שניות.
זכאות
ליגה עילית
כל הקבוצות שסיימו במקומות 1-6 במחוז שלהם ב-2015; מנצחת משחק מבחן על מקום 13/14; מקומות 1-3 בתחרות המבחן של הליגה הארצית.
ממלאות מקום: מפסידה במשחק מבחן 13/14 ליגה עילית, מקום 4 בתחרות המבחן ארצית,מקומות 5-6 בתחרות המבחן ארצית, מקומות 8 במחוזות בעילית.
ליגה ארצית
3 קבוצות שירדו מליגה עילית
כל המשתתפות בתחרות המבחן שלא עלו
כל הקבוצות שסיימו במקום 1 או 2 בליגה מחוזית
ממלאות מקום: הקבוצות שסיימו במקום 3 במחוז שלהן מתוך 6 קבוצות לפחות או במקום 4 מתוך 8 קבוצות, לפי אחוז הנקודות שנצברו. במקרה של שוויון לפי ממוצע מד כושר מתאריך 30/6/15 ל-4 השחקנים החזקים ביותר ששיחקו 2 משחקים לפחות בעונה הקודמת.
ליגה מחוזית
כל השאר. רישום קבוצות חדשות ללא הגבלה.
רשימת קבוצות זכאיות
ליגה עילית
1064 הפועל כפר סבא נוער א'
1932 נערי אטיוד רמת גן א'
1172 נערי עירוני נתניה א'
1483 מועדון חיפה נוער א'
1068 נוער הרצליה א'
1957 נערי אטיוד רמת גן ב'
1470 קרית אונו נערים א'
1745 בי"ס לשחמט עיריית רחובות א'
1066 הפועל עירוני ראשון לציון א'
1090 נוער "פורת" - ע"ש מרדכי ורחל פורת
1062 מועדון השחמט באר שבע א'
1086 כוכבי אשדוד א'
1065 הפועל כפר סבא נוער ב'
1061 נוער עירוני פתח תקוה א'
1106 ירו-שחמט נערי יפת
1535 בי"ס לשחמט עיריית רחובות ב'
ממלאות מקום:
1959 כוכבי "שחמט לכל"
1142 נוער צורן א'
1071 עירוני כרמיאל נוער א'
1063 נוער עירוני אשקלון
1096 אריות ראשל"צ ע"ש מיכאל רוזנטל
ליגה ארצית
1959 כוכבי "שחמט לכל"
1096 אריות ראשל"צ ע"ש מיכאל רוזנטל
1333 עירוני ת"א נוער א'
1142 נוער צורן א'
1071 עירוני כרמיאל נוער א'
1063 נוער עירוני אשקלון
1394 אליצור נערי עירוני נתניה ב'
1576 מועדון חיפה נוער ב'
1170 מועדון חיפה נוער ג'
1933 קרית אונו נערים ב'
1363 הפועל כפר סבא נוער ג'
1067 נוער עירוני פתח תקוה ב'
2262 עירוני תל אביב מיכאל טל
2265 נערי אטיוד רמת גן ו'
1091 אליצור נערי אלקנה א'
1080 גוזלי ראשון לציון
1334 עירוני תל אביב גארי קספרוב
1102 כוכבי אשדוד ב'
2098 נערי אטיוד רמת גן ד'
1956 קרית אונו נערים ג'
2269 פנתרי ראשון לציון
1085 מועדון השחמט באר שבע ג'
2274 נוער שחמט לכל מתן ב'
1582 צעירי ירו-שחמט
ממלאות מקום:
2282 אליצור בית אל בנימין א'
1103 כוכבי אשדוד ג'
2265 נערי אטיוד רמת גן ו'
1130 עירוני תל אביב קרפוב
2273 נוער נצרת עילית ב'
2275 נוער שחמט לכל גני תקווה א'
ליגה מחוזית - ההרשמה פתוחה ללא הגבלה לקבוצות חדשות נוספות
1386 עירוני כרמיאל נוער ב'
1407 נוער נצרת עילית א'
1113 הפועל "גמביט" קרית ביאליק נוער א'
1659 אליצור נערי עירוני נתניה ד'
1070 אליצור נערי עירוני נתניה ג'
2272 אליצור נערי עירוני נתניה ה'
1069 מועדון השחמט באר שבע ב'
2271 נוער קרית גת
1630 נוער חולון/ראשון לציון
2270 עתודת ראשון לציון
2157 נערי אטיוד רמת גן ה'
2268 צריחים קרית אונו
2229 קרית אונו נערים ד'
2266 נערי אטיוד רמת גן ז'
2267 נוער הרצליה ג'
1336 נוער הרצליה ב'
1104 כוכבי אשדוד ד'
1446 נוער "פורת" ב'
1536 בי"ס לשחמט עיריית רחובות ג'
1135 הפועל כפר סבא נוער ד'
1365 הפועל כפר סבא נוער ו'
2263 נוער צורן ב'
1359 עירוני תל אביב קפבלנקה
1360 עירוני תל אביב שמואל רשבסקי
1468 עירוני תל אביב בובי פישר
לוח תאריכים
עילית
סיבוב 1 8/10 10/10
סיבוב 2 15/10 17/10
סיבוב 3 5/11 7/11
סיבוב 4 12/11 14/11
סיבוב 5 19/11 21/11
סיבוב 6 26/11 28/11
סיבוב 7 3/12 5/12
הצלבות 17/12 19/12
בזק+טקס סיום 24/12
ארצית
סיבוב 1 15/10 17/10
סיבוב 2 22/10 24/10
סיבוב 3 5/11 7/11
סיבוב 4 12/11 14/11
סיבוב 5 26/11 28/11
סיבוב 6 3/12 5/12
סיבוב 7 17/12 19/12
בזק+טקס סיום 24/12
מחוזית
סיבוב 1 15/10 17/10
סיבוב 2 5/11 7/11
סיבוב 3 19/11 21/11
סיבוב 4 3/12 5/12
סיבוב 5 17/12 19/12
מבחנים – מועדים ייקבעו בהמשך