ירוק עולה!

13/03/2018

מאת שלמה קנדלשיין

הכפר הירוק אלופת בתיה"ס התיכוניים תשע"ח-2018




אליפות ישראל לנבחרות בתי ספר תיכוניים תשע"ח, נערכה ביום שני, 12.3.2018 במועדון השחמט הרצליה ,בהשתתפות 14 נבחרות עם 59 שחקנים, אשר התחרו ב-5 סיבובים,4 לוחות בכל קבוצה-"שח-מהיר".

בטקס הפתיחה ברכו את הנבחרות מר משה פדלון ראש עיריית הרצליה שפתח את האירוע, עופרה בל סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הספורט, חגי פרנק סגן יו"ר איגוד השחמט וד"ר שלמה קנדלשיין נשיא מועדון השחמט הרצליה.



משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, מברך בטקס הפתיחה.



במקום הראשון זכתה נבחרת הכפר הירוק רמת השרון(בהרכב: נימי כספי, יפתח קוטלר, איתמר הדס וטל פרי) שצברה 14.5 נק' מ-20 והקדימה בשובר שוויון את תיכון "הראשונים" הרצליה (בהרכב: יהב עמנואל, רז חי-חמו, זוהר לוי, ברק לוטן ורועי שחמון) 14.5,תיכון "אוהל שם" א' רמת-גן 13 (בהרכב: עמית לנדאו, אמיר אייל, נועה מונטה, ויונתן לשם), תיכון "אוסטרובסקי" רעננה 12.5,"אור-משה" בית שמש (הפתעת התחרות!) 12 ,אמי"ת טכנולוגי כפר בתיה א'11 (ג"כ הפתעת התחרות!),עמי-אסף בית ברל,שבח-מופת תל-אביב, ואוהל שם ב' רמת-גן10.5 כ"א,ישיבת מערב השומרון אלקנה10 ,הנדסאים הרצליה7,"כל ישראל חברים"-אליאנס תל-אביב 6,עמית חדרה ואמי"ת טכנולוגי כפר בתיה ב' 4כ"א.

הכפר הירוק - מקום ראשון



המקום הראשון הוכרע רק בסיבוב האחרון("הראשונים" הרצליה הובילו לפני הסיבוב האחרון בהפרש נקודה על הכפר הירוק) לאחר משחק דרמטי שבו החמיצה הרצליה ניצחון על הכפר הירוק, והפסידה לבסוף בתוצאה מינמלית 2.5:1.5, הפסד שהעניק לכפר הירוק את המקום הראשון בזכות שובר שוויון עדיף .



תיכון "הראשונים" הרצליה- מקום שני



השחקנים המצטיינים לפי סדר הלוחות:

לוח ראשון: עמית לנדאו (אוהל -שם ר"ג א) בן פרידמן (אמי"ת כפר בתיה א') 4 מ-5 כ"א.

לוח שני: איתי סיטבון (אוסטרובסקי רעננה) וצורי בארי (אמי"ת כפר בתיה א') 4 מ-5 כ"א.

לוח שלישי: איתמר הדס (הכפר הירוק), נתנאל ברזילי (אוסטרובסקי רעננה) וליאור דואק (ישיבת מערב השומרון-אלקנה) 4 מ-5 כ"א.

לוח רביעי: טל פרי (הכפר הירוק) 4.5 מ-5, יונתן לשם (אוהל שם א' ר"ג) ונועם לב (ישיבת מערב השומרון-אלקנה) 4 מ-5 כ"א, רועי שחמון (הראשונים הרצליה) 3.5 מ-4. 



"אוהל שם" רמת גן – מקום שלישי



התוצאות הקבוצתיות והאישיות המלאות נמצאות גם באתר CHESS-RESULTS.COM

לשלושת הנבחרות הראשונות הוענקו גביעים ולשחקנים מדליות, וכן תעודות לכל הנבחרות וספרי שחמט למצטייני הלוחות.

בטקס הסיום ברכו והתכבדו בחלוקת הפרסים -עופרה בל סגנית ראש העיר, גיל בורחובסקי מנכ"ל איגוד השחמט וד"ר שלמה קנדלשיין נשיא מועדון השחמט הרצליה.

האירוע אורגן ונוהל בצורה מעולה ובאווירה ספורטיבית ע"י שופט פיד"ה עידן לביא - מנהל מועדון השחמט הרצליה שהיה השופט הראשי של התחרות, בסיועו המסור והמיומן של שופט פיד"ה - משה מאור.




אולם התחרות