תם אך לא נשלם

03/05/2018

מאת סיון חדד

אמש נערך אירוע ייחודי ואקסקלוסיבי שבו לקחו חלק 100 בכירים מכל המגזרים.
אמש, במלון מצודת דוד שבירושלים, נערך אירוע חגיגי וחד פעמי בו שיחקו 41 אנשי עסקים ובכירים מכל המגזרים, מול אלופי העולם בשחמט.


האירוע בהנחייתו של אטילה שומפלבי התנהל בסדר מופתי ובאווירה קסומה , כשהאורחים נהנו מארוחת ערב חגיגית, תכנית אומנותית של הוירטואוז טאשקה ומראיון בלעדי עם האלופים. 
באירוע נכחו מכובדים רבים ביניהם השר זאב אלקין יחד עם בנו הקטן שמשחק שחמט גם הוא, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי שהשתתף בדו קרב "אנטולי מול אנטולי", יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין, נשיא התאחדות אילת אריק קפלן ועוד רבים וטובים שכיבדו אותנו בנוכחותם.
ביומנו של עמירם קפלן, מנהל מועדון השחמט בכפר סבא נכתב : "כמי שהשתתף במספר משחקים סימולטניים בעבר, מול אלופי עולם לשעבר, אני שמח לציין שהערב המושקע אמש היה המכובד מכולם.

כך צריך להתקיים אירוע בו משתתפים שחמטאים בכירים ושלמשתתפים האחרים בו יש ציפיות לגבי המרכיבים המקצועיים הכרוכים בו.

בזמן המשחקים האולם היה שקט, שאפשר ריכוז ומיצוי יכולות.

הכיבוד העשיר, התכנית האמנותית והריאיון הקצר עם קרפוב ואנאנד היו במקום.

אני אישית ניהלתי משחק סימולטני של גארי קספרוב ב-1998 והתנאים הסביבתיים היו הרבה פחות טובים, מבחינת השמירה על השקט ומעורבות אקטיבית של צופים. נכון שההשקעה של האיגוד באותו אירוע הייתה מינימאלית ממש (לפי זכרוני, קאספרוב, באותה תקופה, לא דרש תשלום עבור המשחק הספציפי, כי הוא נהנה מתקבולים עקיפים באמצעות אקדמיית השחמט), אבל גם כשיש בסיס תקציבי רחב, עדיין ההפקה בפועל צריכה להיות מוצלחת.

לסיכום, תבואו על הברכה."


ולסיכום שני האירועים הנהדרים שהתקיימו ביומיים האחרונים, אנחנו רוצים להודות לכל מי שלקחו חלק בעשייה הנהדרת הזו ותרמו להצלחה הגדולה שלהם.

אנו בטוחים וסמוכים כי אירועים אלו יתרמו רבות לקידום וטיפוח השחמט הישראלי.

נ.ב : לוח השחמט לא נועד רק למלך והמלכה!