דבר היו"ר

18/04/2010

מאת סיון חדד

אתר איגוד השחמט יוצא לדרך חדשה

 

שחמטאים יקרים, שנה טובה

 

בפתח דברי אבקש להכיר לכם תודה על שבחרתם בי לתפקיד יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט. אמשיך לעשות כל שביכולתי כדי להגשים את הציפיות הכרוכות בכך. 

 מיום  בחירתי אני עובד השכם והערב כדי ללמוד את מצב האיגוד ולהמשיך לקדמו. בימים אלו אנו שוקדים על תכנית עבודה רב-שנתית, שמטרתה לממש את הפוטנציאל העצום הטמון בשחמט הישראלי, ולנסות להניע את הגלגלים לעבר מימוש החזון: שחמט - המשחק הלאומי של ישראל.

תכנית העבודה בנויה בשלבים, אין קיצורים בדרכנו אל המטרה, והיא מתמקדת במספר תחומים חשובים, שאנו פועלים במרץ לקידומם ולהנחלתם:

* בניית תשתית ניהולית וארגונית לעשור הקרוב.

* שינוי ההתנהלות והתרבות הארגונית של השחמט בישראל.

* שיפור שיטת משחקי הליגה הנהוגה כיום.

* העצמת פעילותם האישית של השחמטאים והשתתפותם גם בתחרויות שמחוץ למשחקי הליגה.

* שינוי בשיטת הבחירות אשר יאפשר לשחמטאים, בנוסף לנציגי המועדונים, לקחת חלק ניכר יותר בניהול האיגוד.

 * מיתוג ענף השחמט בישראל והבאתו לכל בית, מאילת ועד מטולה, במטרה להפוך את המשחק לחוויה כלל משפחתית. 

לפנינו שנה מרגשת במיוחד. במרכזה שתי תחרויות בעלות משמעות לאומית:

האחת, דו-קרב על תואר אלוף העולם בשחמט בין בוריס גלפנד שלנו לאלוף הנוכחי, ווישי אנאנד (הודו), שיתקיים בחודש מאי 2012 במוסקבה. השתתפותו של בוריס בקרב על הכתר, ולבטח זכייתו המיוחלת באליפות העולם, תקדם את מעמד השחמט הישראלי ותביא לפופולריות חסרת תקדים של המשחק בארץ .

השניה, אליפות אירופה למועדונים, שתיערך באילת באוקטובר 2012. הזכייה באירוח התחרות מרגשת במיוחד עבורי, הן כיו"ר האיגוד והן כמי שפעל יחד עם אלמוג בורשטיין, נציגנו באיגוד האירופי, להבאת התחרות היוקרתית לישראל (שוב תודה לך, אלמוג). זוהי הזדמנות יוצאת דופן להציג לעולם את ישראל במיטבה, מתקדמת ויפה, ואת האיגוד שלנו כמסוגל להפיק תחרויות בהיקף שכזה. אין לי ספק שנארגן ונארח את התחרות באופן המוצלח ביותר .

לסיום, אני מצפה ומאמין שפתיחת הדלתות בפני השחמט הישראלי תביא לפריחתו המחודשת של הענף. אל לנו להחמיץ הזדמנות זאת, אלא להביט באופטימיות ובמעש אל העתיד.

 

שלכם,

 משה שלו, יו"ר האיגוד