קבוצת מועדון באר שבע - הזוכה בגביע המדינה!

בדומה לשנה אשתקד, הגביע התקיים בבית שמואל בירושלים. לאירוע הגיעו בדומה לשנה שעברה 32 קבוצות מהליגה הלאומית וליגות ארציות. דרום, צפון ומרכז.


בטכס הפתיחה השר השיכון והבינוי ושר למורשת וענייני ירושלם זאב אלקין הזכיר שזוהי הפעם השישית ירושלים מארחת את הגביע והביעה תקווה שזה ישאר מסורות. השר תמך ותומך נלהב מיוזמות שחמט ובעיקר אירועים בין לאומייים בדומה לאליפות העולם לנכים שהתקיימה באשדוד לפני שבועיים או בדומה לאליפות העולם לנבחרות אשר תתקיים בחודש נובמבר 2022 במלון דן בירושלים.
מנכ"ל האיגוד גיל בורוחובסקי פתח את האירוע  ובירך את ר"א בוריס גלפנד על יום הודלתו ב24.6.במהלך טכס הפתיחה יו"ר האיגוד צביקה סיקר את הפרויקטים האחרונים הגדולים, הוא ציין את גידול המשמעותי התקציבי של תחריות שחמט גדולות ובין לאומיות.
במסגרת ההפנניג הציורי וססגוני עם מאפרת, משחקי חשיבה, תערוכה של 20 תמונות מובחרות מהצלם ד"ר מרק לישפיץ, וכלי רחוב גדולים ועוד…
 האמן הבין לאומי אייל גרניברג שיחק 64 משחקים. הוא ניצח 63 והפסיד משחק אחד בודד מול אורי בירן.
במקום הראשון : מועדון השחמט באר שבע א' ע"ש אלהיו לבנט עם 9 נקודות שובר שיווין עדיף.

מועדון באר שבע ואשדוד נפרדו בתיקו בסיבוב הרביעי, הגביע הוכרע בזכות ניצחון מוחץ 5-0 בסיבוב האחרון מול אשדוד ב'.
במקום השני: מועדון אשדוד עילית. עם 9 נק'. במקום השלישי: מועדון השחמט באר שבע ב' עם 8 נק'.
קישור לכל התוצאות באתר האיגוד: https://www.chess.org.il/Tournaments/TeamTournamentPage.aspx?Id=34040

קישור לכל התוצאות באתר צ'ס רזלט:

https://chess-results.com/tnr650812.aspx?lan=1


מצטיין ליגה ארצית:

מקום ראשון" ראשל"ץ ע"ש דוגו פרידמן עם 7 נק'

מקום שני : הפועל כפר סבא ע"ש אפריים.

במסגרת הטקס חלקות פרסים חולקו גביעים ל3 מקומות של הליגה עילית לנוער לכפר סבא מקום ראשון, פתח תקווה מקום שני ותל אביב מקום שלייש.

יתר על כך חולקו גביעים ל3 מקומות הראשונים של הלגיה הלאומית : מקום ראשון באר שבע, מקום שני כפר סבא, מקום שלישי אשדוד עילית.
ברצוננו להודות ליגאל בן דוד (בנדה) - חברת בנדה הפקות, למאיה טימסיט ומויש פריד המפיקים של האירוע, תודות לנועה דנציגר מתאמת הפקה בבנדה הפקות, ליאור מאי המשרד פרסום י, תודה לדין בר ואלנתן אריאל, תודות לאלון בורמן מנכ"ל האירועים של בית שמואל, אורי ועמיחי מג'זית הגברה ותאורה. רב תודות להכנות, תכנון ותמיכה של במשרדי האיגוד ברשות יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט ד"ר צביקה ברקאי, וגיל בורוחובסקי ולכל הצוות אשר התגייסה להצלחת האירוע. תודות מקרב לב לדינה, מירי, ואורית.

שפטו: השופטת הלאומית אמילי לוין, השופטים הלאומיים דורון כוגן ודורון פרייברג, והשופט הבין לאומי עודד ריס ניהל גם את הזיווגים והזנת התוצאות והשופט הבין לאומי אלון כהן.

כל התמונות באדיבות אסי אפרתי.