אסף גבעון מנצח אליפות ישראל הפתוחה

האמן הבינלאומי אסף גבעון, שהוביל לכל אורך הדרך, סיים את התחרות עם שלוש תוצאות תיקו והבטיח את מקומו הראשון עם 7 מ-9 ללא שותפים. רבי האמנים טל בראון ויהודה גרינפלד שניצחו בסיבוב האחרון חילקו את המקום השני עם 6.5 מ-9. תמונות בכתבה זו: באדיבות מלכיאל פרץ ומרק ליבשיץ


מנצח אליפות ישראל הפתוחה - אסף גבעון


אסף גבעון יצר פער של נקודה לטובתו לאחר הסיבוב השישי, ושלושת הסיבובים האחרונים בתחרות עמדו בסימן שמירה על הקיים עם תוצאות תיקו.
בסיבוב השביעי סיים גבעון בתיקו בכלים הלבנים עם אילון נקר ושמח לראות שכל המשחקים בלוחות 5-2 הסתיימו אף הם בתיקו. מבחן קשה יותר ציפה לו בסיבוב השמיני. אסף התמודד בכלים השחורים עם חבר הנבחרת רב-אמן טל בראון הנמצא לאחרונה בכושר מצוין.מקום שני - טל בראון

הנה המשחק שחרץ למעשה את גורל התחרות. שני השחקנים ניסו להפתיע זה את זה וסטו מרפרטואר הפתיחות הרגיל שלהם. טל יצר ליריבו מבנה רגלים מוחלש מהפתיחה, אבל אסף הגיב במשחק אקטיבי והקריב שני רגלים. המוביל בתחרות התמצא היטב בעמדה הסבוכה שנוצרה.
במסע ה-30 הלבן היה מיטיב כנראה לשחק 30.פד1 (במקום פה2) כדי להגן על ו2, אבל גם זה מאפשר תיקו: 30...פ:ה4 31.מהד3 ר:ח2+ 32.מ:ח2 צ:ג2 33.מה:ג2 מהח4+ 34.מז1 מהה1+ עם שח נצחי.

לאחר 30.פה2?! אסף היה יכול להשיג סיכויי ניצחון טובים עם תיקו ביד באמצעות 31...מהח6! 32.ז3 צ:ג2 33.מה:ג2 מהה3+ 34.מח1 מהו3+ 35.מז1 מהו2+ 36.מח1 פג3! וכו', אולם לאור מצב התחרות הוא העדיף תיקו מובטח לאחר הקרבת הטיב 31...צ:ג2. שימו לב שבעמדה הסופית הקרבת המלכה המפורסמת ב-ז1 לא עובדת בגלל פ:ז1, והמלכה הלבנה מונעת את מט החנק.

טל בראון - אסף גבעון, אליפות ישראל הפתוחה (8), אשדוד

@@BARON-GIVON.pgn@@


במקביל הפתיע האמן הבינלאומי אילון נקר, שהייתה לו תחרות טובה מאוד, את חבר הנבחרת דני ראזניקוב ועלה למקום השני במרחק חצי נקודה מגבעון, שסבל משובר שוויון נחות עקב היריבים החלשים יחסית שעמם התמודד בתחילת התחרות.

עדיין גבעון היה זקוק לתיקו בלבן מול אביטל בורוחובסקי כדי להבטיח בוודאות מקום שני, המבטיח השתתפות בגמר אליפות ישראל הסגורה 2014 (המתוכננת להיערך בחודש יוני בעיר ירוחם), עם סיכוי טוב למקום ראשון בהנחה שנקר יתקשה לנצח את בראון.הסיבוב האחרון, כמה דקות לאחר ההתחלה

זה אכן מה שקרה בסיבוב האחרון: גבעון-בורוחובסקי תיקו, ונקר הפסיד לבראון בכלים הלבנים לאחר מאבק חריף בהגנה הסיציליאנית. כך הבטיח גבעון את המקום הראשון לבדו עם 7 נקודות, בראון סיים עם 6.5 ובשני לוחות נוספים שאפו כל ארבעת השחקנים לנצח ולהגיע למקום שני משותף.

יהודה גרינפלד הוותיק עשה זאת מול עידו פורת, אבל המשחק השני בין גיל פופילסקי ליבגני זנן הסתיים בתיקו.

עבור יהודה זו תוצאה מצוינת המוכיחה שגם בגיל 57 הוא מהווה כוח שצריך להתחשב בו בצמרת השחמט הישראלי.עוד מבט על הסיבוב האחרון

גיל פופילסקי התחיל טוב, אבל נבלם לקראת הסוף בסדרה ארוכה של תוצאות תיקו ונדחק למקום הרביעי. יבגני זנן, אלוף אירופה עד גיל 10 לשעבר (כאשר עדיין ייצג את רוסיה), חזר לאחרונה לשחק לאחר פסק-זמן של למעלה משנה, ונראה לי שעד מהרה הוא יתפוס בחזרה את המקום הראוי לו בצמרת הנוער שלנו.
גיל פופילסקי
יבגני זנן

באופן כללי, זו הייתה תחרות עם המון שחקני נוער שגם אם לא היו להם הצלחות מסחררות, הם זכו לניסיון חשוב ולהזדמנות לשחק עם בעלי דרגות בכירות. מן הראוי לציין את כישלונם של שני רבי-האמנים הוותיקים שדורגו ראשונים: ויקטור מיכלבסקי סיים 7 מתוך 9 משחקיו בתיקו בדרך למקום 9 מאכזב, ולדן צולר הייתה תחרות גרועה עוד יותר - 5 נקודות ומקום 20.צעירת המשתתפות - רונית לויטן (9)

שחמט בכל גיל: בסיבוב האחרון גבר אדריאן מרקוביץ' (78) על יאיר פרחוב (11) הצעיר ממנו ב-67 שנים, אבל זה לא היה הפרש השיא בתחרות זו: בסיבוב השני התגבר אלכסנדר קמיניק (82) על פער של 72 שנים וניצח את אלופת אירופה עד גיל 10, אנסטסיה וולר.

כמה נקודות העיבו על הצלחתה של תחרות חשובה זו:
1. שיטת הזיווג המואצת לא מתאימה להרכב של 54 משתתפים. היא יצרה עיוותים חמורים בצמרת. לראיה, מנצח התחרות התמודד עם ממוצע יריבים של 2286 בעוד סגנו התמודד מול ממוצע 2403.

2.הנהלת התחרות קבעה איחור מותר של 30 דקות בלבד. בסיבוב השני נתקעו מספר שחקנים בפקקים המסורתיים של חנוכה/יום חמישי וקיבלו הפסד טכני. לאחר מכן החליטה הנהלת התחרות להקל ולהתיר איחור של 60 דקות. כדאי היה לחשוב מראש מה מתאים יותר לתחרות הנערכת באשדוד שרוב משתתפיה לא שהו בקרבת מקום אלא הגיעו יום יום מרחוק.

3. טקס הסיום, שכל השחקנים התבקשו להישאר כדי לכבד אותו בנוכחותם, נערך בשעת לילה מאוחרת ללא נוכחות הולמת של בכירי האיגוד, על אף  שהתחרות התקיימה לזכרו של יו"ר האיגוד ושר המשפטים לשעבר, טומי לפיד ז"ל.
השופט הראשי - מלכיאל פרץ
אליפות ישראל הפתוחה נערכה בחסות חברת תרופות שתרמה את קרן הפרסים למען העלאת המודעות למחלת צהבת-C. לרגל התחרות יוצר סט כלים מיוחד עם הכלים הלבנים בצבע צהוב.
what are the signs of an std site early symptoms of gonorrhea